česky   english

  YOUTUBE  TWITTER  FACEBOOK

 

Rychlá rezervace

Zarezervujte si u nás ubytování. Je to velmi jednoduché, vyplňte prosím kolonky níže.

 
 
 
 
 

Zobrazit vše...
 

Kde nás najdete

 
 

Počasí

In-počasí

Aktivity a okolí

 

Kuks

Pro milovníky historie je jistě dobrým tipem na výlet návštěva Kuksu. Barokní komplex bývalých lázní, zámku a špitálu s původní lékárnou, který byl založen koncem 17. století hrabětem F.A. Šporkem. Stavitelem areálu byl G.B. Alliprandi, výzdobu terasy dvanácti alegorií soch ctností a neřestí vytvořil z pískovce tyrolský sochař M.B. Braun. Návštěvu Kuksu lze spojit s krátkým výletem do tzv. Betléma v lese u Stanovic, kam Vás po 3 km dovede červená značka, kde můžete shlédnout plastiky vytesané z pískovce, které pocházejí rovněž z dílny M. Brauna. Tato památka je navržena na seznam světového dědictví UNESCO.

http://www.kuks.cz/

 

ZOO a safari – Dvůr Králové nad Labem

Uvidíte největší kolekci afrických zvířat v Evropě, projedete se patrovým vyhlídkovým autobusem po pravém Africkém safari mezi stády antilop, zeber a pakoní. Pokud Vás role běžného návštěvníka neuspokojí je pro Vás připravena řada zážitkových programů, díky nimž poznáte tajemství světa zvířat a jejich života v ZOO.

http://zoodvurkralove.cz/

 

Bozkovské dolomitové jeskyně – 7 km od Semil

Jsou svou délkou přes 1000m největším přístupným jeskynním systémem v severovýchodních Čechách. Bizarní labyrint chodeb s různými odstíny sintrových náteků, pestrá krápníková výzdoba a na závěr prohlídky největší podzemní jezero v Čechách – Jezerní dóm s průzračně modrozelenou vodou. Na prohlídku se dobře oblékněte, trvá asi 45 minut, celoroční teplota v podzemí se pohybuje kolem 8° C.

 

Přehrada Království u Dvora Králové nad Labem

Pod pojmem přehrada si mnohý člověk asi představí mohutné, šedé ošklivé monstrum, jehož základní funkcí je zadržovat vodu. Avšak není tomu tak u přehrady na Labi nedaleko Dvora Králové, zvané Les Království, kde tato přehrada spojuje technické řešení s estetickou stránkou stavby. Přehrada byla vybudována v letech 1910 až 1920, její délka je v koruně 218 metrů a max. výška je 41 m. Díky své poloze v zalesněném údolí řeky Labe a svým architektonickým řešením je jednou z nejkrásnějších přehrad v celé České republice a snad i proto byla v roce 1964 prohlášena za národní technickou památku.

http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

 

Babiččino údolí – Ratibořice

Mezi Českou Skalicí a Ratibořicemi se rozkládá Babiččino údolí, národní přírodní památka nesoucí jméno po babičce Boženy Němcové. Mezi nejzajímavější objekty údolí patří ratibořický zámen s parkem, Staré Bělidlo, Viktorčin splav, mlýn, mandl, panská hospoda, lovecký pavilon a sousoší Babička s dětmi. Údolím prochází naučná stezka dlouhá přes 7 km s 18 informačními tabulemi a 7 zastaveními, která začíná u Barunčiny školy v České Skalici a končí u Rýzmburského altánu. Cyklisté mohou využít cyklotrasy Okruh Boženy Němcové.

http://www.ratiborice-babiccinoudoli.cz/

https://www.zamek-ratiborice.cz/cs

 

 

 

 

Rybolov

Sportovní rybolov na Rozkoši - Celoroční prodej rybářských povolenek. Informace k ostatním revírům obdržíte současně se zakoupenou povolenkou. Na údolní nádrži Rozkoš je povolen rybolov celoročně. Vnadit a nahazovat nástrahy a lovit ryby je povoleno pouze ze břehu. Zákaz používání bójí pro označení krmného místa a lovného místa. Na revíru platí celosvazové povolenky. Pro lov jsou na revíru určeny 4 úseky vyznačené tabulemi. Jestliže lovící nedosáhl žádného úlovku, je povinen po skončení lovu zbývající část řádku v Přehledu o úlovcích proškrtnout. Po skončení lovu nebo při jakémkoliv přerušení lovu musí být místo řádně uklizeno , nic na něm ponecháno a všechny úlovky řádně zapsány v Přehledu o úlovcích. Na pozemcích vodní nádrže je dle pokynů majitele pozemků Povodí Labe s.p. zakázáno: stanování, kempování, rozdělávání ohňů, výstavba rybářských přístřešků a stanů, odhazování odpadků, znečišťovaní území a vodní plochy. Parkování dopravních prostředků je povoleno v souladu s vyhláškou o silničním provozu.

 

 

 

 

 

 

 


Zobrazit vše...
 

z Historie

Mladé Buky je jednou z nejstarších obcí v podhůří východních Krkonoš. Nejstarší písemná zpráva z roku 1355 uvádí lokalitu jako panství trutnovského hradu. Historicky jsou v místě doloženy dvě zaniklé tvrze různých majitelů. Ty poprvé spojil do svého vlastnictví Jan Stoš z Kounic. V roce 1500 je Jan Zilvár připojil k vlčickému panství. Páni na Vlčicích a město Trutnov se v dalších staletích v držení Mladých Buků střídali.


youtube  twitter  facebook

Dárkové Poukazy

Možnost zakoupení dárkového poukazu pro své blízké, milé a známé na služby našeho hotelu a restaurace.  Záleží na Vás kolik radosti chcete nadělit. Pro vystavení dárkového poukazu nás prosím kontaktujte na 491.618.615

 

Kontaktujte nás

Zavolejte nám

+420 777 611 155 

+420 491 618 615


 

Napište nám

hotelbukovina@email.cz

 
 
copyright